fbpx

Sprawdź, co jest Twoim najlepszym przyjacielem na siłowni

Kiedy pierwszy raz przyszedłeś na siłownię, zapewne przytłoczyła Cię ilość różnego rodzaju sprzętu. Jeżeli jesteś osobą początkującą to prawdopodobnie w pierwszej kolejności do ćwiczeń wybrałeś maszyny, ze względu na to, że – przynajmniej teoretycznie – łatwiej się je obsługuje.

 

Warto jednak zastanowić się czy zmiana ćwiczeń na te, w których używa się wolnego cię- żaru nie byłaby bardziej korzystna. Wolne ciężary to między innymi hantle, sztangi, kettlebel czy ciężar własnego ciała. Jakie zalety ma takich trening? Przede wszystkim dzięki wolnym ciężarom można wykonywać ćwiczenia, które angażują wiele partii mięśniowych, przekłada się to na budowanie lepszej masy mięśniowej oraz siły.

 

Ale co jeżeli Ty nie chcesz budować masy mięśniowej rodem z zawodów kulturystycznych, tylko po prostu schudnąć? Bardzo długo w zaleceniach dotyczących treningu na redukcję tkanki tłuszczowej pojawiały się rady dotyczące tego, że najlepszym i najszybszym sposobem, żeby schudnąć będą ćwiczenia cardio. I tak oto wszystkie panie pragnące płaskiego brzucha przychodziły na siłownię, żeby oglądając serial przebiec na bieżni 500 kalorii. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że trening siłowy wspomaga metabolizm dzięki czemu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Trening siłowy ma wiele zalet. Warto wybierać ćwiczenia wielostawowe, które angażują wiele grup mięśniowych. Będzie on wtedy efektywny i na pewno szybko się nie znudzi.

 

 

Autor artykułu: Ania Gorczyńska

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button