Trening dla kobiet w ciąży jest skierowany dla Pań, które w sposób świadomy i aktywny  chcą przejść przez okres ciąży, a następnie bezpiecznie wrócić do treningu po porodzie.

Zapisz się na trening
Umiarkowana aktywność fizyczna w ciąży jest wręcz wskazana (o ile nie ma zdrowotnych przeciwskazań i ciąża rozwija się prawidłowo) i to nie tylko ze względu na poprawę samopoczucia i chęć utrzymania sprawności fizycznej, ale także zadbania o ciało i zapobieganie występowania częstych dolegliwości i przypadłości związanych z ciążą, np. bólu pleców.

Bardzo ważną rolę odgrywają mięśnie dna miednicy, które w okresie ciąży i porodu są bardzo obciążone, a więc trzeba będzie popracować nad nimi, zarówno wzmacnianiem, jak i rozluźnianiem. Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo kobiet w ciąży w trakcie treningu, będziemy pracować nad uruchomieniem mięśni głębokich do pracy. Ćwiczenia, które dobieramy są w pełni bezpieczne. Każda ciężarna, która ćwiczy  pod okiem naszego trenera, proszona jest o dostarczenie zaświadczenia od swojego lekarza ginekologa o braku przeciskań do ćwiczeń.

Image module

Podczas 9-ciu miesięcy ciąży w organizmie kobiety zachodzą ogromne zmiany, dlatego po porodzie przede wszystkim zadbamy o podstawy i przywrócenie ciału prawidłowego funkcjonowania.

Image module

Zwracamy uwagę na stan mięśni dna miednicy, aby nie pogłębiać ich dysfunkcji i nie doprowadzić do jeszcze większych problemów z układem moczowo-płciowym. Bardzo istotny jest też stan kresy białej. Będziemy pracować nad aktywacją mięśni dna miednicy w trakcie ćwiczeń oraz kontrolą mięśnia poprzecznego brzucha, aby móc bezpiecznie zwiększać intensywność ćwiczeń. Kiedy możesz zacząć ćwiczyć? Na pewno po okresie połogu, po „zielonym świetle” od swojego ginekologa, a także po konsultacji z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Po porodzie nacisk kładziemy, na to, aby w sposób bezpieczny wrócić do formy sprzed ciąży.

Chcesz zapisać się na trening?

Jeśli chcesz, abyśmy razem zbudowali dobry nawyk aktywności fizycznej bezpiecznej dla Ciebie,

która jednocześnie przybliży Cię do realizacji Twojego celu zacznij działać – napisz do nas!

biuro@invictus-training.pl lub wypełnij formularz

FAQ

1. Jak wygląda konsultacja?

Konsultację rozpoczynamy od pomiarów obwodów i analizy składu ciała za pomocą specjalistycznej wagi Tanita. Wykonanie pomiaru punktu początkowego jest niezmiernie istotne, bo dzięki temu będziemy w stanie realnie ocenić postęp. Następnie porozmawiamy o Twoim zdrowiu, wszelkich przeciwwskazaniach do treningu i ewentualnych ograniczeniach ze strony aparatu ruchu tak, aby trening był w pełni bezpieczny, ale również efektywny. Jeśli masz jakieś zalecenia od lekarza, przynieś je ze sobą. Kolejnym etapem jest wyznaczenie celu, osiągalnego celu, do którego wspólnymi siłami będziemy dążyć. Następnie odbędzie się trening próbny, na którym nauczysz się tudzież udoskonalisz technikę kilku podstawowych ćwiczeń. Na podstawie treningu, wywiadu zdrowotnego oraz celu będziemy mogli ustalić plan działania, który za zadanie będzie miał jak najszybciej doprowadzić Cię do sukcesu.  Na tej podstawie dobierzemy częstotliwość treningów. Konsultacja trwa ok. 90 minut.

2. Gdzie odbywają się treningi?

Treningi będą odbywać się w Invictus Training. W studio jest ograniczona liczba miejsc na godzinę – dbamy o odpowiednie warunki podczas treningu.

3. Ile razy w tygodniu trzeba ćwiczyć?

Częstotliwość spotkań ustalimy na konsultacji. Będziemy się spotykać nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu tak, abyśmy mogli utrzymać Twoją wysoką motywację i efektywność treningów.

4. Ile kosztują treningi personalne?

Cena treningu zależy od wielkości pakietu treningów, na jaki się zdecydujesz. Szczegółowy cennik przedstawi trener na konsultacji.

5. Co zawiera się w cenie treningu?

W okresie całej naszej współpracy jesteś pod opieką swojego trenera. Rozpisuje dla Ciebie plany treningowe, motywuje Cię. Monitoruje Twoje postępy. W cenie treningu zawiera się także wejście do Invictus Training, więc nie musisz wykupować dodatkowego karnetu na siłownię.

6. Jak zapisać się trening?

Super, że chcesz rozpocząć z nami współpracę! Napisz  biuro@invictus-training.pl lub wypełnij formularz.