fbpx

Jak wyrzeźbić brzuch?

Wyrzeźbiony brzuch to coś, co znaczna większość trenujących chciałaby osiągnąć. Nie jest to proste, ale jest możliwe. W tym artykule przedstawię Ci kilka wskazówek jak to osiągnąć!

W przypadku rzeźbienia brzucha najbardziej istotną kwestią jest nic innego, jak deficyt kaloryczny. Oznacza to, że aby zrzucić wagę i obniżyć poziom tkanki tłuszczowej osoba trenująca musi być spożywać mniej kalorii niż ich dostarcza w skali dnia/tygodnia.

Deficyt kaloryczny można osiągnąć na dwa sposoby: dietą oraz aktywnością fizyczną. Najlepszym połączeniem będzie korzystanie z obu narzędzi, ponieważ wpłynie to pozytywnie na ogólne zdrowie oraz potencjalnie skróci czas potrzebny do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. 

Jeśli chodzi o żywienie- w przypadku redukcji masy ciała jest to absolutna podstawa. Spożywanie wysokiej jakości pokarmu i odpowiedniej jego ilości jest kluczową rzeczą, jeśli chcesz wyrzeźbić brzuch. Na początku dużym ułatwieniem będzie zapisywanie ilości jedzenia w jednej z aplikacji do liczenia kalorii (np. Fitatu lub MyFitnessPal), co pozwoli utrzymać odpowiednią podaż kalorii. Odnośnie deficytu kalorycznego- powinien on wynosić około 100-300 kcal na początku redukcji.

W przypadku aktywności fizycznej, która również jest istotną kwestią w przypadku rzeźbienia brzucha- ważna jest regularność. Postaraj się codziennie być aktywnym na przykład spacerując (około 8-10 tysięcy kroków dziennie) oraz wdrożyć 3-4 jednostki treningowe w skali tygodnia. Najlepszym rozwiązaniem będzie trening siłowy, który może pomóc ukształtować mięśnie brzucha. Odsłonią się one, gdy osiągniesz optymalnym poziom tkanki tłuszczowej.

Warto wspomnieć, że aby brzuch był wyrzeźbiony- trzeba go trenować. I wcale nie chodzi o wykonywanie tysięcy brzuszków, a o trening oparty o wielostawowe ćwiczenia (np. przysiad, martwy ciąg, pompki, podciąganie) oraz wykonywanie izolacyjnych ćwiczeń na brzuch zgodnie z zasadą progresywnego przeciążania.

Podsumowując- najważniejszymi kwestiami w przypadku rzeźbienia brzucha są aktywność fizyczna oraz dieta oparta o wysokiej jakości składniki w odpowiedniej ilości. Mam nadzieje, że artykuł był pomocny i ułatwi Ci osiągnięcie wymarzonego brzucha!

Autor artykułu: Trener Nikodem Bilczewski

Call Now Button