fbpx

To ćwiczenie jest bez sensu

Widziałeś/aś kiedyś filmiki z cyklu “gym fails”? Jeśli nie wiesz, co to – polecam wpisać hasło w przeglądarkę Google. Można zrywać boki! Filmiki zazwyczaj bywają śmieszne, ale zdarzają się też takie, które całkowicie od stóp do głów przerażają! Niektóre formy ćwiczeń (jak i ich technika) przyprawiają mnie o ból absolutnie każdego stawu w moim ciele.

Dziś chcę więcej powiedzieć na temat bezsensownego ćwiczenia. Nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie jednego ćwiczenia, bo zapewne jeśli oglądałeś/aś śmieszne filmiki z siłowni to wiesz, że takich ćwiczeń jest miliony. I tam Cię odsyłam jeżeli koniecznie dzisiaj chcesz zobaczyć ćwiczenia z cyklu “bez sensu”. Bo w tej wiadomości chciałabym poruszyć trochę inną, ważniejszą kwestię.

Znasz hasło “zły trening to taki, który się nie odbył”? Teraz już na pewno tak. Więc jeśli niemal codziennie czytasz milion informacji w sieci na temat treningu, namiętnie kolekcjonujesz plany i aplikacje treningowe, i co tydzień próbujesz się bezskutecznie zabrać do treningu, to to jest bez sensu! Najważniejsze jest to, aby zacząć się w końcu ruszać. Systematycznie! A jeżeli nie wiesz, jak się za to zabrać i nie chcesz wylądować na filmiku zatytułowanym “gym fails”, to zacznij od spaceru, roweru, treningu grupowego czy treningu personalnego albo zapisz się na moją Metamorfozę w 2 miesiące. Po prostu zacznij się ruszać. Bo samo czytanie na temat treningu nie poprawi Twojej sprawności i sylwetki. W żaden sposób. Ani trochę.

Owszem, jeśli zagłębimy się w tematykę treningu i jesteśmy już na pewnym poziomie wytrenowania to wtedy możemy śmiało sobie zadać pytania “co mi daje to ćwiczenie i jak ono się ma do reszty planu treningowego?”. Generalnie nie ma złych ćwiczeń, najważniejsze jest to, czy wiesz po co dane ćwiczenie robisz.

Może innym razem napiszę o ćwiczeniach, które na pewnym poziomie wytrenowania można by sobie darować, bo nie wnoszą one zbyt wiele do życia i treningu 🙂 Byłbyś chętny? Byłabyś chętna? Jeśli tak, to daj znać, żebym wiedziała, że ten temat Cię interesuje i mam do niego wrócić 🙂 Dzisiaj moje przesłanie jest takie, że tak bardzo zależy mi na tym, abyś się po prostu ruszał/ ruszała regularnie!

Tymczasem jeszcze raz przypomnę: “zły trening to taki, który się nie odbył”, zatem działaj! Jeśli potrzebujesz kopniaka motywacyjnego i treningu z sensem to wpadnij do Invictus Training!

Autorka artykułu: Justyna Szarawarska

Call Now Button