fbpx

Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Nie bez powodu tytuł tego artykułu, to najlepsze ćwiczenia na pośladki, a nie ćwiczenie, bo naprawdę ciężko powiedzieć o jednym konkretnym ćwiczeniu, że jest najlepsze i jedyne słuszne. 

Słowem wstępu, po pierwsze: wygląd pośladków w dużej mierze jest uwarunkowany genetycznie. Nie zawsze ćwiczeniami uda się sprawić, że nasze pośladki będą wyglądać jak pośladki Kim Kardashian, czy Jenifer Lopez, choćbyśmy wykonały/li dokładnie te same ćwiczenia, co te Panie.

Po drugie: jeśli chcemy mieć większe pośladki, czyli chcemy zbudować mięsień, będzie nam potrzebna nadwyżka kaloryczna i ciężary.

Po trzecie: pośladek, to tak naprawdę trzy mięśnie. Pośladkowy wielki, średni i mały, zatem warto o tym pamiętać trenując pośladki, żeby dbać o każdy z tych mięśni, a nie skupiać się tylko na pośladkowym wielkim (czyli tym który jest najbardziej widoczny).

A po czwarte: pośladek, poza tym, że pięknie wygląda, spełnia bardzo ważne funkcje w naszym organizmie, między innymi odpowiada za pionizację naszego tułowia i stabilizację. Zatem po prostu warto pośladki trenować, nie tylko dla samego wyglądu!!

A teraz przedstawiam Wam 4 najlepsze ćwiczenia na pośladki.

1.    Hip thrust

Pamiętaj, żeby nie dokonywać przeprostu kręgosłupa. Czyli tylko dopinamy pośladek, a nie staramy się jak najwyżej unieść bioder.

2.    Martwy ciąg

Na zdjęciu ćwiczenie z hantlami, możesz oczywiście zamienić je na sztangę/ketle. Pamiętaj o tym, żeby plecy były proste, a brzuch spięty!

3.    Odwodzenie z wyciągu

Zakres ruchu nie musi być bardzo duży. Chcemy tylko dokonać odwodzenia, a nie wykonać jak największy zakres ruchu.

4.    Bułgarski przysiad

Stopa zadarta, aby bardziej aktywować tylną nogę. Tułów delikatnie pochylony, dzięki czemu bardziej aktywujemy pośladek.

Autor artykułu: Hania Olbinska

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button