fbpx

Akcesoria treningowe dla leniwych

Od wielu osób słyszę, że są zbyt leniwe, żeby regularnie uprawiać sport, że nie lubią długich treningów, najlepiej to 10min i żeby się nie spocić. Pewnego dnia koleżanka zapytała mnie, czy mogę polecić jakiś sprzęt, z którym można będzie zrobić podstawowe ćwiczenia, a jednocześnie sprawią, że trening będzie efektywny, nawet w krótkim czasie.

Na prowadzenie wg mnie wysuwają się gumy treningowe-mini band, power band, thera band. Gumy i taśmy o różnym kształcie, wielkości i oporze pozwolą urozmaicić ćwiczenia, zintensyfikować je i kompleksowo rozruszać całe ciało. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia w użyciu ich w treningu.

Kolejnym łatwo dostępnym sprzętem będzie piłka szwajcarska, czyli nadmuchiwana piłka gimnastyczna o średnicy 50-70cm (dopasowuje się ją do wzrostu). Ćwiczenia z piłką bywają najczęściej mało dynamiczne, za to wymagają precyzji i skupienia. Można z nią przećwiczyć każdą partię ciała, a dodatkowo wspaniale sprawdzi się przy wzmacnianiu mięśni głębokich brzucha i budowaniu stabilności.

Od pewnego czasu w dyskontach można również dostać kettelbells-treningowe odważniki i charakterystycznym kształcie, o różnej wadze. Już za pomocą jednego takiego kettla jesteśmy w stanie wykonać intensywny trening całego ciała, jeśli odpowiednio dobierzemy obciążenie do naszych potrzeb. Kettelbells dają więcej możliwości, niż typowe hantle, dlatego uważam je za bardziej uniwersalny sprzęt.

Zapewne mogłabym wymienić jeszcze kilka gadżetów treningowych, dzięki którym domowe treningi będą efektywne i kompleksowe, ale uważam, że zestaw wymieniony powyżej pozwoli już trenować ciekawie, skutecznie i przyjemnie nawet osobom, które nie przepadają za długim czy intensywnym ruchem.

Autorka artykułu:Ania Zagrobelna

Call Now Button