fbpx

Jeśli w końcu postanowiłeś zacząć ćwiczyć – zacznij od tego

Jak zacząć ćwiczyć?

To pytanie zadaje sobie wiele osób każdego dnia. Odpowiedź na nie jest jednoznaczna i trudno zmieścić ją w jednym zdaniu. Poniżej przedstawię 4 wskazówki, które pomogą Ci zacząć przygodę z treningiem. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie od czego rozpocząć trenowanie zapraszam do przeczytania artykułu w całości!

 

1. Określ swój cel

Jest to absolutna podstawa! Określenie celu pozwoli Ci dobrać odpowiednie narzędzia do jego osiągnięcia. Musisz pamiętać o ważnej rzeczy- cel musi być mierzalny i rozłożony w czasie. Mierzalny, czyli dający się zmierzyć, np. w kilogramach straconej wagi. Jeśli chodzi o rozłożenie celu w czasie- powinieneś ustalić sobie deadline, do kiedy go osiągniesz. Przykładowy cel (i w dodatku osiągalny realny cel): zgłoszę się do trenera w Invictus Training i dzięki jego pomocy schudnę 6 kg w najbliższe 3 miesiące. Na blogu jest już artykuł, dzięki któremu zdefiniujesz taki cel, który osiągniesz KILIK.

 

2. Wybierz aktywność fizyczną, którą lubisz

To bardzo ważna kwestia! Jeśli wybierzesz aktywność, która nie sprawia Ci przyjemności- nie będziesz regularny. Najprostszym sposobem na znalezienie jej, tutaj pewnie cię nie zaskoczę, będzie próbowanie różnych form aktywności. Możliwości jest wiele– bieganie, trening siłowy, chodzenie po górach, joga. Jeśli nie masz pomysłu, jaką aktywność fizyczną wybrać, tak aby była dostosowana i do Twoich upodobań i do celu – podpowie Ci Twój trener. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

3. Daj sobie czas

Początki z treningiem nie są łatwe. Jednak to nie powód, żeby się poddawać! Wyrobienie nawyku, regularności i osiągnięcia celu treningowego to proces. Wszystko, co wymaga wysiłku nie przychodzi nagle. W kwestii treningu warto być cierpliwym- wyobraź sobie jak będziesz się czuł, gdy zrobisz postęp w treningu, osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Jak będziesz się czuł jeśli inni to zauważą i pochwalą? 

 

4. Poproś o pomoc trenera

Każdy kiedyś zaczynał! Niestety, początki przygody z treningiem wiążą się z dużą ilością popełnianych błędów. Te, w najlepszym wypadku, opóźnią twój progres. W najgorszym- mogą skończyć się kontuzją, która wykluczy cię z treningu lub znacząco go utrudni. Ważne, aby trenować bezpiecznie. Warto poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego, kogoś kto zna się na rzeczy i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Pomoże to uniknąć popełniania błędów, zmotywuje cię do bycia regularnym, co ułatwi rozpoczęcie przygody z treningiem!

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Mam nadzieje, że wyniosłeś z niego coś dla siebie i wdrożysz zawarte w nim 4 wskazówki jak zacząć ćwiczyć. Jeśli chcesz zacząć przygodę z treningiem, ale nie wiesz jak- kliknij i umów się bezpłatną konsultację z trenerem w Invictus Training!

 

Autor artykułu: Nikodem Bilczewski

Call Now Button