fbpx

3 ćwiczenia na rozluźnienie pleców, które możesz wykonać nie odchodząc od komputera

Ból pleców podczas pracy siedzącej zdarza się bardzo często- kto nie tego nie doświadczył niech pierwszy rzuci kamieniem. Dyskomfort w obrębie grzbietu może znacząco uprzykrzyć codzienne życie i zmniejszyć efektywność Twojej pracy. Poniżej przedstawiam 3 ćwiczenia, które przyniosą ulgę Twoim plecom i to bez odchodzenia od biurka!

 

1. Rotacja kręgosłupa w siadzie.

Usiądź wygodnie w pozycji wyprostowanej. Złap swoje kolano po zewnętrznej stronie przeciwną ręką. Następnie wykonując wydech przez nos wykonaj rotację w stronę kolana, do którego sięga noga. Powtórz całość 10 razy na każdą stronę.

 

2. Zgięcie oraz wyprost kręgosłupa z sięganiem do sufitu.

Delikatnie odsuń się od biurka, siedząc na krześle. Zrób skłon w pozycji siedzącej, tak jakbyś sięgał/a po coś z podłogi. Następnie wyprostuj swój kręgosłup, unosząc ręce wysoko nad siebie. Powtórz całość 15 razy.

 

3. Przysiad do krzesła ze spięciem łopatek.

Odsuń swoje krzesło od biurka. Wstań, prostując stawy biodrowe i kolanowe oraz zepnij łopatki, dając ramiona w tył. Powoli wróć do pozycji wyjściowej, siadając na krzesło i rozluźniając się. Powtórz całość 15 razy.

Powyższe ćwiczenia nie są trudne do wykonania, jednak uwzględnienie ich w swoim planie dnia może zapobiec wystąpieniu dyskomfortu w obrębie pleców. Jeśli czas Ci na to pozwoli- wykonaj cały zestaw 3-4 razy podczas swojego dnia pracy.

Jeśli chcesz zgłębić wiedzę na temat poradzić z bólem pleców kliknij TU

 
 

Autor artykułu: Nikodem Bilczewski 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button