fbpx

5 wskazówek, dzięki którym przestaniesz jeść słodycze z dnia na dzień

Rezygnacja z cukru i słodyczy dla wielu z nas wydaje się być czymś nieosiągalnym i niemożliwym do zrealizowania. Jak to? Dzień bez zjedzenia chociaż jednego cukierka? Bardzo mało mówi się o tym, jak cukier może silnie uzależniać. Nie bez powodu mówi się, że cukier działa jak narkotyk. Wiemy, że cukier szkodzi, ale jednocześnie ciężko sobie odmówić jedzenia słodyczy. Podzielę się z Tobą pięcioma wskazówkami, które pomogą Ci w walce ze słodyczami od zaraz.

 

1.       Zaplanuj co i ile posiłków będziesz jeść

Postaraj się dzień wcześniej zaplanować co zjesz na dany posiłek dnia następnego. W ten sposób unikniesz zastawiania się nad tym co masz zjeść i na przykład w konsekwencji, z braku pomysłu nie zjesz tabliczki czekolady.

 

2.       Zaplanuj godziny, w jakich będziesz jeść posiłki

Zaplanuj sobie o jakich godzinach będziesz jeść w ciągu dnia swoje przygotowane wcześniej posiłki. W ten sposób unikniesz niekontrolowanych napadów głodu, które mogą się skończyć zjedzeniem czegoś słodkiego, aby szybko podnieść poziom cukru. TUTAJ znajdziesz 4 pomysły na szybkie i ciekawe lunchboxy do pracy.

 

3.       Pij minimum 2 litry wody dziennie.

Bardzo często uczucie pragnienia, mylimy z głodem. Masz ochotę na coś słodkiego? Wypij szklankę wody i odczekaj 5-10 min. Powinno pomóc.

 

4.       Owoce!!

Zdecydowanie lepszym wyborem w trakcie ochoty na słodycze, będzie wybranie owoca. Pamiętaj, że owoce również zawierają cukier – fruktozę, więc nie jemy ich bez ograniczeń.

 

5.       Fit deser

Zawsze jest opcja zastąpienia sobie słodyczy, jakimś legalnym „batonem”. Przygotowanie takiego nie zajmie dużo czasu, a na pewno pomoże w chwilach słabości. Przepis na szybkie fit batony już wkrótce. A tymczasem możesz wykorzystać przepis na zdrowe ciasto od Justyny KLIK.

 

 Mam nadzieję, że te wskazówki nie brzmią dla Ciebie bardzo przerażająco i pomogą Ci w walce ze słodyczami. Jeśli wprowadzisz którąś ze wskazówek do swojego życia, koniecznie daj mi znać😊

Autor artykułu: Hanna Olbinska

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button